Гилгеус-Александър вкара 31, Холмгрен направи забележително забивка като Тъндър сложи край на 9-те победи на Клипърс
AP News | 2023-12-22 | 05:48:34

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър вкара 31 точки, Чет Холмгрен даде завинаги преднина на Оклахома Сити с забивка, която той хвърли от таблото за себе си, и Тъндър победиха Клипърс със 134-115 в четвъртък вечерта, прекратявайки поредицата от девет победи на Лос Анджелис.

Холмгрен завърши с 23 точки, а Лу Дорт добави 21 за Тъндър, който стреля с 58,6% от игра, за да спечели за пети път в шест мача. Оклахома Сити (18-8) е втори в Западната конференция.

Джеймс Хардън вкара 23 точки, а Пол Джордж добави 22 за Клипърс, които не бяха губили от падането от Голдън Стейт на 30 ноември. Нападателят на Лос Анджелис Кауай Леонард беше аут с натъртено дясно бедро.

Бившата звезда на Thunder Ръсел Уестбрук събра овациите и беше аплодиран бурно, след като влезе в играта като резерва за Клипърс при оставащо 6:51 в първата четвърт. Той завърши с 15 точки и 13 борби.

Тъндър изоставаха със 73-72, когато Холмгрен фалшифицира Ивица Зубак от Клипърс, хвърли топката под ръка високо от таблото и я вкара у дома с 8:43 до края в третата четвърт. Това предизвика серия от 13-0 и Оклахома Сити поведе със 109-92 в четвъртия мач.

Тъндър гардът Джош Гиди падна тежко в края на втората четвърт и напусна играта с изкълчен ляв глезен. Той не се върна. Гиди вкара 11 точки при стрелба 4-от-5.

Хардън отправи само един от първите си 10 удара, но обърна нещата в края на първото полувреме, за да помогне на Клипърс да намалят изоставането си от 14 точки до 64-59 на почивката. Той направи последните си три гола от игра през полувремето и имаше 11 точки на полувремето.

Хардън вкара тройка в началото на третата четвърт, за да изведе Клипърс напред за първи път със 70-69. Холмгрен отговори с 3 и след това заличи единствената друга преднина на LA със своето забиване.

Открадната кражба на Gilgeous-Alexander и забивка с две ръце над Daniel Theis изведе Thunder напред със 123-104 с малко по-малко от пет минути оставащи минути.

Клипърс: Домакин Бостън на Събота.

Тъндър: домакин на Лос Анджелис Лейкърс в събота.